Ukažte vaše produkty na zbožových srovnávačích

Zobrazíme produkty na správných zbožových srovnávačích
Nastavíme automatická pravidla
Výsledky uvidíte okamžitě
yan_knowledge
Zabýváme se zbožovými srovnávači na všech EU trzích
yan_growth
Vždy hledáme originální řešení pro váš byznys
yan_deal
S našimi klienty jsme za dobře

Reklama na zbožových / cenových srovnávačích

Zbožové srovnávače jsou katalogy zboží, ve kterých uživatel najde informace o produktech, které jsou v nich zalistované. Můžeme se ale také potkat s označením cenové srovnávače, jelikož uživatelé si často nabídky prodejců rádi mezi sebou porovnávají. Cena ale není jediným kritériem výběru. Velmi důležité jsou recenze od vašich zákazníků a vaše reakce. Uživatelé, kteří se pohybují na „zbožácích“, jsou už těsně před samotným nákupem. Pokud máte lepší cenu, levnější dopravu nebo zboží máte skladem, máte velkou šanci, že si na úkor konkurence zákazník vybere právě vás.

Možnosti reklamy na zbožových srovnávačích

U nás patří mezi nejoblíbenější porovnávače Heureka a Zboží. Možností je ale samozřejmě mnohem více (Favi, Biano, Glami...). Při výběru srovnávače rozhoduje primárně sortiment, který nabízíte. Obecná pravidla zobrazení nabídky na srovnávači jsou ale podobná. Budete potřebovat takzvaný produktový feed. Jednoduše jde o seznam vámi nabízených produktů, které jsou uložené v souboru ve formátu xml nebo csv. Z tohoto feedu si srovnávač vezme veškeré potřebné informace, které zobrazí na svých stránkách.

 • Reklama ve výpisu produktů - Zbožový srovnávač ve výchozím zobrazení řadí produkty podle jejich ceny. Reklamou jsme ale schopni levnější konkurenty přeskočit a zaujmout čelní pozice, které mají typicky více prokliků.
 • Displayová reklama - Zbožové srovnávače rovněž umožňují na svých plochách zobrazit i reklamu displayovou (bannery s vaší nabídkou). Můžete se například zobrazit v kategorii, ve které máte aktuálně výhodnou nabídku, a zákazníka přivést přímo na svoje stránky.
nákup na zbožových srovnávačích
worldwide

Zbožové srovnávače v zahraničí

Pokud expandujete do zahraničí, zbožové srovnávače by měly být jedním z prvních marketingových kanálů, který otevřete. Pohybují se na nich uživatelé, kteří aktuálně něco chtějí koupit. Pokud toto zboží máte, proč by si uživatel nemohl zboží koupit právě u vás?

Mimo Českou republiku vám nastavíme a budeme spravovat zbožové srovnávače i na těchto trzích:

 • Slovensko
 • Německo
 • Polsko
 • Maďarsko
 • Chorvatsko
 • Rumunsko
 • Bulharsko
 • Slovinsko
 • a další

 

Nastavíme a zoptimalizujeme vaše zbožové srovnávače

Správa zbožových srovnávačů už je relativně technická disciplína (pokud ji nechcete dělat ručně v systémech). Musíte si poradit s nastavením feedu, následném párování produktů a nastavování cenových podmínek. Spousta firem tak končí se srovnávači s tím, že je založí a ... to je celé. Rádi vám s celým procesem pomůžeme.

Spolupráce podle našeho gusta vypadá takto:

 1. Podíváme se na váš sortiment, probereme vaše možnosti z hlediska marže a rozpočtu a očekávaných cílů. Pokud máte, mrkneme na stav vašich profilů na zbožových srovnávačích a jejich výkon. A samozřejmě - detailně se podíváme na váš produktový feed.
 2. Vybereme pro vás vhodnou strategii, které se budeme držet.
 3. Podle strategie nastavíme pravidla v produktovém feedu a srovnávačích.
 4. Založíme reporting, který se bude na denní bázi aktualizovat, abychom mohli sledovat výkon. Výkon společně pravidelně probereme.
 5. Na základě výsledků budeme reklamu optimalizovat a rozvíjet.

 

Napište nám a rádi se podíváme i na vaše zbožové srovnávače!

spolupráce

Co o nás říkají naši klienti

Dělat s jednou agenturou kampaně v 10 zemích je velká výhoda

Jsme parta nadšenců, kteří zařizovali (a stále zařizují) své domovy, učili se dobře a kvalitně vařit a užíváme si času stráveného s rodinou a přáteli v pohodlí domova. Každý domov totiž vypráví příběh svých obyvatel. A my všichni v Kulině si píšeme ten svůj.

Agentura Yaneba pro nás spravuje zbožové srovnávače na zahraničních trzích (Bulharsko, Chorvatsko, Francie, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovinko, Španělsko). Starají se kompletně o nastavení produktových feedů, našich profilů na zbožácích a bidding. Rádi spolupráci s nimi doporučíme.

Tomáš Nápoký
Kulina

Naši partneři

Rádi převezmeme odpovědnost i za váš marketing

Vaše společnost

Naši partneři

Rádi převezmeme odpovědnost i za váš marketing

Vaše společnost

Co vás nejvíce zajímá na zbožových srovnávačích?

Pokud máte nějaké „krabicové řešení“ pro váš e-shop (Shoptet, Prestashop, Shopify a další), zbožový feed najdete přímo v administraci (případně si budete muset stáhnout plugin na vygenerování XML feedu). V případě, že máte vlastní e-shop, musíte požádat o zpracování vaše IT.

Každý reklamní systém má trošku jiné nároky na produktový feed. Dobrou zprávou je, že při spolupráci s námi vám bude stačit feed pouze jeden. My už si s různými formáty následně poradíme.